تهیه و تنظیم بیلان مالی و ترازنامه ساختمان

بیلان مالی و تراز نامه ساختمان
تمامی مبالغ شارژ ها و سایر موارد مالی باید در یک صندوق جمع آوری شود و در موارد مربوط به ساختمان آنها را هزینه شود که به این مبالغ جمع شده سرمایه می گویند . حال این سرمایه های جمع آوری شده باید در راستای بهبود وضعیت ساختمان هزینه گردد و جزئیات این هزینه ها ثبت گردد و مبلغ باقی مانده نیز باید مشخص گردد تا در موارد دیگری هزینه گردند . به عبارت کلی بیلان یا ترازنامه یکی از صورت های مالی است که وضعیت مالی ساختمان را در یک زمان مشخص نشان می دهد . ترازنامه معمولاً در پایان یک دوره مالی تهیه می ‌گردد . در ترازنامه سه قلم اطلاعاتی دارایی ، بدهی و سرمایه مشخص می‌ گردد . این سه بخش در ترازنامه‌ ها ، این اطلاعات را به ساکنین ساختمان یا مدیران بعدی می‌ دهد که داشته ‌ها (دارایی ‌ها) و چه دیونی (بدهی ‌هایی) دارد و حق شارژ ها و سایر موارد درآمد زای ساختمان چه مقدار بوده است .

انواع هزینه‌های ساختمان
هزینه های ساختمان به دو دسته هزینه های ثابت و هزینه های متغیر تقسیم می گردند .
- هزینه های ثابت
هزینه‌های ثابت هزینه‌هایی هستند که ربطی به خود فیزیک ساختمان ندارند، این هزینه‌ها مربوط به نگهبانی، سرایداری، باغبانی و هر نوع هزینه‌ای است که به یکباره به ساختمان تحمیل می‌شود. نحوه تقسیم این هزینه‌ها ربطی به مساحت واحدها ندارد و معمولا به صورت یکسان بین همه واحدها تقسیم می‌شود .
- هزینه های متغیر
هزینه‌های متغیر به هزینه‌هایی گفته می‌شود که برای تعمیر و نگهداری بخش‌هایی از ساختمان مصرف می‌شود، مانند هزینه آب، برق، گاز مشاعات، ایزوگام، انواع بیمه‌های مربوط به ساختمان و… این هزینه‌ها براساس متراژ، تعداد نفرات و حتی تعداد پارکینگ برای هر واحد محاسبه می‌شوند .


مبالغ شارژ ساختمان
مبالغ شارژ ساختمان شامل هزینه هایی است که برای حفظ و نگهداری بخش‌های مشترک و مشاع آپارتمان از سوی ساکنین پرداخت می‌شود. ممکن است قسمت‌هایی از ساختمان اصلا مورد استفاده برخی از همسایگان قرار نگیرد، اما این دلیلی برای عدم پرداخت شارژ نمی‌شود و هم مالکان و هم مستاجران لازم است مبلغ تعیین شده برای شارژ را پرداخت کنند . این موضوع بر اساس قوانین وصول شارژ ساختمان در “قانون تملک آپارتمان‌ها” که در سال ۱۳۴۳ به تصویب رسیده، در نظر گرفته می‌شود و باید به مدیر ساختمان پرداخت شود .

مشتریان شرکت مهندسی بهین صنعت جهان نما

ارتباط با شرکت مهندسی بهین صنعت جهان نما

آدرس پستی : اصفهان / خیابان میر / خیابان مصلی / نبش خیابان کاخ سعادت آباد شرقی / مجتمع تجاری اداری پارسیان / طبقه 4 / واحد 44

روزها و ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه از 8:30 الی 17 / پنجشنبه ها 8:30 الی 12:30

تلفن: 031-36613488 نمابر : 031-36612958

پست الکترونیک : info@behin-co.com